مواد ضدعفونی کننده

معرفی دکونکس ۵۴ اسپور ساید

معرفی دکونکس ۵۴ اسپور ساید

معرفی

دکونکس ۵۴ اسپور ساید deconex 54 Sporcide، یک محلول قوی و پایدار است که برای ضدعفونی ترمینال دستی وسایل پزشکی غیر استریلیزه استفاده می‌شود. این محلول حاوی گلوتارآلدئید پایدار است که یک ماده ضدعفونی قوی و اثربخش است.

با pH خنثی، دکونکس ۵۴ اسپور ساید deconex 54 Sporcide، مناسب برای استفاده در محیط‌های پزشکی است و نیازی به فعال‌سازی یا تقسیم ندارد. این محلول دارای گستره وسیعی از اثربخشی شامل ضد اسپور است و با گستره بسیار وسیعی از مواد سازگاری دارد.

از دیگر ویژگی‌های این محلول می‌توان به عمر خدماتی آزمایش شده آن اشاره کرد که محلول ضدعفونی بی‌آلایش به مدت 35 روز می‌تواند موثر باقی بماند. همچنین، با تست‌های دکونکس ۵۴ اسپور ساید deconex 54 Sporcide، می‌توان غلظت مناسب گلوتارآلدئید را بررسی و تضمین کرد.

دکونکس ۵۴ اسپور ساید deconex 54 Sporcide، به عنوان یک محلول قوی و ایمن، می‌تواند به طور موثر و با ایمنی بالا وسایل پزشکی را ضدعفونی کرده و برای حفظ بهداشت و سلامتی بیماران و پرسنل پزشکی مؤثر باشد.

ویژگی‌های دکونکس ۵۴ اسپور ساید

 1. حاوی گلوتارآلدئید پایدار: این محلول حاوی گلوتارآلدئید است که یک ماده ضدعفونی قوی و پایدار است.
 2. pH خنثی: دارای pH خنثی است که مناسب برای استفاده در محیط‌های پزشکی و ضدعفونی وسایل پزشکی است.
 3. آماده به کار: بدون نیاز به فعال‌سازی یا تقسیم، آماده به استفاده می‌باشد.
 4. گستره وسیع اثربخشی: دارای گستره وسیعی از اثربخشی شامل ضد اسپور است و می‌تواند بر روی انواع مختلفی از مواد و وسایل پزشکی مورد استفاده قرار بگیرد.
 5. سازگاری با مواد مختلف: سازگار با گستره بسیار وسیعی از مواد است، از جمله موادی که در وسایل پزشکی استفاده می‌شوند.
 6. عمر خدماتی آزمایش شده: دارای عمر خدماتی مورد آزمایش برای محلول ضدعفونی بی‌آلایش به مدت 35 روز است.
 7. سازگار با تست‌های آزمایشی: برای اطمینان از حفظ غلظت مناسب گلوتارآلدئید، تست‌های دکونکس 54 اسپور (deconex® TEST 54 SPOR) موجود است.

محدوده کاربرد دکونکس ۵۴ اسپور ساید

دکونکس ۵۴ اسپور ساید deconex 54 Sporcide، مناسب برای ضدعفونی ترمینال دستی تمام انواع وسایل پزشکی غیر استریلیزه می‌باشد. این شامل وسایل جراحی، وسایل بیهوشی و … می‌شود. 

روش استفاده از دکونکس ۵۴ اسپور ساید

 1. آماده کردن محلول: دکونکس 54 اسپورساید deconex 54 Sporcide آماده به کار است و نیازی به تقسیم ندارد. از محلول بدون افزودن آب استفاده کنید.
 2. ضدعفونی وسایل: وسایل پزشکی را در محلول دکونکس ۵۴ اسپور ساید deconex 54 Sporcide قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که کاملاً غرق شده‌اند. اطمینان حاصل کنید که هیچ حفره یا کانالی در وسایل باقی نمانده و همه بخش‌ها به طور کامل پوشش داده شده باشند.
 3. زمان تماس: وسایل را به مدت لازم در محلول نگه دارید. زمان تماس می‌تواند بر اساس نوع وسایل و شرایط زیست محیطی متفاوت باشد.
 4. آبکشی وسایل: پس از ضدعفونی، وسایل را به دقت با آب تمیز، در صورت امکان با آب استریل، آبکشی کنید.

نکات مهم در استفاده از دکونکس ۵۴ اسپور ساید

 1. تمیزی کامل وسایل: قبل از ضدعفونی، اطمینان حاصل کنید که وسایل پزشکی به دقت و به کمک محصولات مناسب تمیز شده‌اند. تمیزی کامل وسایل می‌تواند اثربخشی ضدعفونی را افزایش دهد.
 2. استفاده در محیط ونتیله: همیشه در محیطی با ونتیله خوب یا زیر سرپوشیده از دکونکس ۵۴ اسپور ساید deconex 54 Sporcide استفاده کنید تا از تماس آسیب‌زایی با محلول جلوگیری شود.
 3. رعایت زمان تماس: مطمئن شوید که وسایل پزشکی به مدت لازم در محلول دکونکس ۵۴ اسپور ساید deconex 54 Sporcide قرار داده می‌شوند. زمان تماس می‌تواند بسته به نوع وسایل و شرایط زیست محیطی متفاوت باشد.
 4. تعویض محلول: هنگامی که محلول نشانه‌های آلودگی نشان دهد، باید محلول را فوراً با محلول تازه جایگزین کرد تا از کارایی و ایمنی ضدعفونی حفظ شود.
 5. رعایت ایمنی شخصی: هنگام استفاده، از ایمنی شخصی مانند دستکش‌ها و ماسک استفاده کنید تا از تماس مستقیم با محلول جلوگیری شود و ایمنی خود را حفظ کنید.
 6. استفاده از آب تمیز: برای آبکشی وسایل پزشکی پس از ضدعفونی، از آب تمیز و اگر امکان دارد آب استریل استفاده کنید تا از مواد آلوده جلوگیری شود.
 7. رعایت تست غلظت: برای اطمینان از حفظ غلظت مناسب گلوتارآلدئید در محلول، از تست‌های دکونکس ۵۴ اسپور ساید deconex 54 Sporcide استفاده کنید و غلظت را به طور منظم بررسی کنید.

شما می توانید محصول دکونکس ۵۴ اسپور ساید deconex 54 Sporcide، را از فروشگاه اینترنتی پارسینا دنتال گروپ با حجم  5 لیتر خریداری کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *